Monday, January 14, 2013

Modern Home Tour!

We are very excited to be participating in Austin's Modern Home Tour this year! Each year the Austin Modern Home Tour features spectacular homes from some of Austin’s premier Modern Architects and a selection of modern homes currently on the Austin market. These homes represent a forward movement to introduce more modern designs to Austin and provide visitors with the chance to experience the modern lifestyle. Here's a sneak peak of our featured home! Come check it out in person, along with 14 other homes, on Saturday, February 2nd from 11am to 6pm. You can purchase tickets here!

4 comments:

 1. Hello, Dear sir

  It is really helpful article about the topic of ''Modern Home Tour''.Present age this system very popular for all people.Actually,I love this site. I so much interest about your article. I know it is not any simple information. This is very nice post! I will bookmark this blog as I have The offshore is a must do for many Cairns guests, and though you can be a aspect of the viewers of many others and take a guest vessel out for a day of snorkeling jump snorkeling jump snorkeling jump snorkeling jump snorkeling jump snorkeling jump snorkeling jump snorkeling jump snorkeling jump snorkeling diving, you can also get involved in some actual SCUBA snorkeling jump snorkeling jump snorkeling jump snorkeling jump snorkeling jump snorkeling diving. Choices broad variety from personal day for Tours Cairns to several day live-aboard trips such as start water and evening goes.

  Thank you very much for your write Article.

  ReplyDelete
 2. I wish be there participate Modern Home Tour.
  It's must be so excited.. next year i will be there !

  ReplyDelete
 3. Good post ! Its nice to see..

  ReplyDelete
 4. Çit - Tel Örgü - Panel Çit
  Panel Çit ve Tel Çit, Tel Örgü citbu.com'da
  Panel çitler ilk etapta tel örgü sistemi içerisinde düşünülerek güvenlik amacıyla tercih edilmektedir. Özellikle de büyük şehirlerde bahçeye sahip olan kişilerin bahçe etraflarını Çit ile kaplatarak dışarıdan yabancı kişilere girişi engellemesi gerekmektedir. Sadece yabancı kişilere karşı değil kedi, köpek gibi hayvanların girişini de kapatarak bu alanı koruması gereken kişiler böylelikle daha rahat edecek olup kendilerini de koruma altına alacaklardır.
  Tel örgüler daha çok güvenliğin sağlanması adına kullanılmaktadır. İç tarafı dış etkenlerden korumak amacıyla tercih edilen tel örgüler bu sayede daha çok alana yayılmakta ve çok fazla alanda tercih edilmektedir. Sizler de tel örgüleri kendinize ait olan tarla, bahçe, garaj, park gibi alanların çevrelerine inşa ederek rahatlıkla kullanabilir, uzun ömürlü olarak kullanma imkanına sahip olup yapılarınızı en iyi şekilde dış etkenlere karşı dirençli tutabilirsiniz.
  Çoğu zaman çeşitli yapıların çevresine güvenlik önlemlerinin artırılması için belirli sistemler yerleştirilir. Daha güvenli yapıların olması, dışarıdan içeriye yabancı kişilerin ve hayvanların girmesini engellemek amacıyla tel örgü sistemleri içerisinde yer alan jiletli tel tercih edilebilr. Jiletli tel en çok talep edilen yüksek güvenlik önlemleri arasında yer almaktadır. Dikenli tellerin çok yeterli olmadını ya da daha tehlikeli bölgelere daha güvenli tellerin çevrilmesi amacıyla jiletli tellere her zaman için ihtiyaç duyulmaktadır. citbu.com

  ReplyDelete